RESULTAT POETRY-HUNDAR
_____________________________________________________________________

   

BIR=Bäst i rasen, BIM=Bäst i motsatt kön, CK=certifikatkvalitet, CERT=Championkvalitet, SEUuCH=Svensk utställningschampion. NKL=Nybörjarklass, ÖKL= Öppen klass, LPI=Lydnadskdiplom klass 1, 2, 3.  GODK=Godkänd,  SEVCH=Svensk viltspårchampion
RLD=rALLYLYDNAD..N=nybörjarklass, F=fortsättningsklass, A=avancerad klass, M=mästarklass.

______________________________________________________
 

 

RESULTAT  JAKT
 

 
ALENA 1 nkl B-prov äg. Jag själv
BE MY DREAM FOREVER 3 nkl B-prov äg. Larz & Christina Bergfjord
DECEMBER DAY-DREAM 2 ökl B-prov äg. Maj-Lis Jonsson
HOT JAZZ 2 nkl B-prov   äg. Kristina Nieminen
JULIA 2 ökl B-prov äg. Leif Svensson
JULY BUTTERCUP FULL OF JOY 2 nkl  B-prov äg  Britt-Marie Enlund
JULY NIGHT JOKER 2 nkl  B-prov äg  Jag själv
LITTLE RED RIDINGHOOD 2 nkl  B-prov äg. Maj-Lis Jonsson
MAGIC MARCH-MAN 1 nkl B-prov  äg. Sonja Roswall
MARCH MOON FANCY 3 ökl B-prov  äg. Maj-Lis Jonsson
MOONLIGHT SERENADE 3 ukl  B-prov äg. Ulla Eriksson
MOONLIGHT SPECIAL 2 ökl B-prov  äg jag själv
SECRET ADVENTURE 3 ökl B-prov  äg jag själv
SECRET SAMMY 3 ökl B-prov   äg. Lisbeth Larsson
WALKING ON MOON 3 nkl B-prov äg. Jag själv
WILDHEART 2 nkl B-prov äg. Anette Ekstedt Nilsson

                                                                                  
______________________________________________________

RESULTAT  WT
 

WALKING ON MOON  1 nkl WT Äg  Jag själv
WILDHEART 1 nkl WT            Äg Anette Ekstedt Nilsson
     

                                                                                  
 

______________________________________________________
 

RESULTAT  UTSTÄLLNING
 

ALENA CK  äg. Jag själv
ALL THAT JAZZ CK  äg. Lennart Axelsson
AMORIO BIR-valp äg. Elin Jernberg
ANABELLE CK   äg. Jag själv
BELLA ROSA CK, BIS-valp äg. Magnus Wedberg
BE MY DREAM FOREVER CK  äg. Lars Bergfjord
BLAZING NEW TRAILS CK äg. Kristina Niemnen
BROOM IN BLOOM SEU(U)CH äg. Jag själv
CLIMBING THE MOUNTAIN CK äg. Anna Backe
DECEMBER DAY-STAR CK äg. Annika Bertelsen
DREAM ROMANCE CK äg. Ann-sofie Fallej
GEORGIE BEST CK äg. Inger Tengelin
GINGERETTE CERT x2 äg. Jag själv
GINGERELLA CK, BIR-valp  äg Tomas Johansson
GINGER HEART OF MINE CERT x2 äg. Ing-Marie Bergsten
HOT JAZZ SEU(U)CH äg Kristina Nieminen
JANUARY JAZZ-LADY R-CACIB x2 äg. Anette Lundgren
JANUARY JAZZ-MAN CERT äg Helen Rosenqvist
JANUARY JEWEL BIS-valp (Schweiz)   äg. Claudio Avola
JANUARY JOKER JUST FOR ME CK äg. Jessica Kyrk
JARO BIS 2-valp  äg. Linda Henriksson
JAZZ IN JANUARY CK äg. Noomi Nilsson
JULY BUTTERCUP FULL OF JOY CK äg. Britt-Marie Enlund
JULY NIGHT JOKER SEU(U)CH äg. Jag själv
KNIGHT OF NIGHTS CK äg Tomas Johansson
KUNG AV SAND CERT x2, R-CACIB äg.Jag/ Charlotte Ekman- Johansson
LET MY DREAM COME TRUE CK äg. Ulla Eriksson
MADAME MAY CK  äg. Noomi Nilsson
MAGIC MARCH-MAN CK äg. Sonja Roswall
MAIDENS BLUSH CERT, CACIB äg. Terttu Rantatalo
MARCH MOON GLORY CK äg. Ylva Anding
MARCH MOON MESSENGENGER CK äg. Anna-Karin Ekström
MARCH MORNING RISE BIR-valp äg. Lotta Lonnfors-Wild
MATHIAS CK äg. Jag/ Veronica Johansson
MOONFLOWER CK äg. Jag/ Ulrika Nilsson
MOONLIGHT SPECIAL CK äg. Jag själv
MORELLO CERT x 2 äg. Jag / Susann Sterneblad
MY FAVOURITE DREAM CK äg. Jag/Ingela Klingspor
MYRIAM CK äg. Donald Roll
MYSTIQUE CK äg Jag själv
PRIMAVERA CK äg. Margaretha Johansson
PRINCESS BELLE BIR-VALP, BIG3-VALP  äg. Olle Sundqvist
QUEEN OF MAY CK äg. Jag/ Ulrika Nilsson
QUEEN ON STAGE CK äg. Jörgen Sundin
ROSA ALBA CK äg. Jag/ Donald Roll
ROSALIE CK äg. Jag/ Ulrika Lundell
ROSE OF MY HEART CK äg. Kerstin Nilsson
ROSELYN CK äg. Jag själv
ROSWITHA CK äg. Nicole Nilsson
SECRET ADVENTURE CK äg, Jag själv
SECRET SAMMY CK äg. Lisbeth Larsson
SEPTEMBER SAPPHIRE CK äg. jag själv
SOLAR POWER CK  äg. Ann-Sofie Andersen
SOLEADO CK äg. Jessica Kyrk
SOLEIL SEU(U)CH äg. Jag själv
SPRINGTIME QUEEN SEU(U)CH, CACIB äg. Jag själv
STARTED WITH A LOVE AFFAIR CK äg. Anna Lööf
SUMMER DREAM CK äg. Anette Lundgren
SUNNY GIRL CK äg. Jag själv
SUNSHINE SUPERMAN CK  äg. Jag själv
SUNROSE CERT x 2 äg Jag själv
TOP SECRET CK äg. Gunnel Sävström
WILDHEART  Excellent äg. Anette Ekstedt Nilsson

                                                                                  
______________________________________________________
 

RESULTAT  VILTSPÅR
 

ALENA godk anlagsklass Äg  Jag själv
ALL THAT JAZZ godk anlagsklass äg Lennart Axelsson
BE MY DREM FOREVER SEVCH äg Lars o Christina Bergfjord
BELLE AMOUR 1 ökl äg. Maria Harstad
BEST IN TEST SEVCH äg Christer o Sofia Berg
BLAZING NEW TRAILS SEVCH  äg. Kristina Nieminen
DAYS OF WINE AND ROSES SEVCH äg. Kristina Bertilsson Bohlin
DECEMBER DAY-DREAM SEVCH äg. Maj-Lis Jonsson
ESTELLE  godk. anlagsklass äg. Anna Eklund, Tomas Karlsson
EVERYDAY SUNSHINE 1 ökl äg. Kerstin Hjerpe
GEORGIE BEST godk anlagsklass äg. Inger Tengelin
GEORGETTE godk anlagsklass äg. Lisbeth Magnusson
GEORGINA SEVCH  äg. Lena Edvardsson
JANUARY JAZZ-MAN godk anlagsklass äg. Helene Rosenqvist
JAZIA godk anlagsklass äg. Lisbet Magnusson
JAZICA SEVCH äg. Anna Lundin
JULIA godk anlagsklass äg. Leif Svensson
KNIGHT OF NIGHTS 2 ökl äg. Tomas Johansson
KUNG AV SAND godk anlagsklass äg. Charlotte Ekman-Johansson
LITTLE RED RIDINGHOOD SEVCH äg. Maj-Lis Jonsson
MAGIC MARCH-MAN godk anlagsklass äg. Sonja Roswall
MARCELO SEVCH äg  Inger Tengelin
MOONFLOWER godk. anlagsklass äg. Ulrika Nilsson
MOONITA SEVCH   äg Helena Nilsson
MYRSELIO  SEVCH  äg. Fredrik Kyrk
MYRTILLO SEVCH äg. Inger Tengelin
OVER THE RAINBOW SEVCH äg  Lotta Philipsen
QUEEN OF MAY  1 ökl äg. Ulrika Nilsson
ROSALINDA SEVCH  äg. Marita Strömberg
SECRET SAMMY SEVCH  äg. Lisbeth Larsson
SECRET FINDER  SEVCH  FIVCH äg.Madeleine Öberg
SECRET OF SPRING SEVCH äg. Viktoria Sundling
SECRET STAR SEVCH äg. Solveig Eriksson
SOLEADO godk. anlagsklass äg. Jessica Kyrk
SUNROSE SEVCH äg  jag själv
SUNSPIRITE 1 ökl äg. Gun-Britt Karlsson
SYMPHONIE OF DREAMS SEVCH  äg. Eva Karlsson
THAT'S JAZZ godk. anlagsklass äg. Noomi Nilsson
THE ROSE SEVCH äg. Kerstin Almqvist
WALKING ON MOON SEVCH äg. Jag själv
WILD DEAN MARTIN godk. anlagsklass äg. Lisbeth Larsson
WILDHEART  SEVCH  äg. Anette Ekstedt Nilsson

                                                                                  
______________________________________________________
 

RESULTAT  LYDNAD
 

ANABELLE 1 LKL I äg. Jag själv
DREAMER BOY LPI, 1a LKL II äg  Lennart Sekander
FRÖKEN JULIE LPI  LPII äg  Katarina Axelsson
FRÖKEN ROSA  1 LKL I  äg. Anna Björk
HOT JAZZ 2:LKL I  äg. Kristina Nieminen
JULY BUTTERCUP FULL OF JOY LPI  äg. Britt-Marie Enlund
JULY NIGHT JOKER  LPI äg. Jag själv
KNIGHT OF NIGHTS LPI äg. Tomas Johansson
LET MY DREAM COME TRUE  LPI äg. Ulla Eriksson
MARIO LPI    äg. Anna Björk
MOON BREEZE  LP Elit  SVENSK LYDNADSCHAMPION äg  Katarina Axelsson
MY DELIGHTFUL DREAM  LPI äg. Ingrid Bandelin
MYRTHE LPI  äg. Rebecka Jägeryd
QUEEN OF MAY 1 LKL I  äg. Ulrika Nilsson
SECRET DESIRE  1 LKL I  , 1 LKL II  äg. Ingrid Bergqvist
SECRET DETECTIVE LP1 äg. Karin Holmbom
STARTED WITH A LOVEAFFAIR 2:LKL I  äg. Anna Lööf
TOP SECRET   LPI  äg. Gunnel Sävström

                                                                                  
______________________________________________________
 

RESULTAT  BRUKS
 

FLY WITH ME Sök: LKL godk, Lydnad: 1 LKL1 äg  Ingrid Bergquist
FRÖKEN JULIE godk elitkl spår äg  Katarina Axelsson
SECRET DESIRE godk hkl spår äg. Ingrid Bergqvist
SECRET DETECTIVE SPH I, SPH II äg. Karin Holmbom
TOP SECRET uppflyttad akl spår äg. Gunnel Sävström

                                                                                  
______________________________________________________
 

RESULTAT  RALLYLYDNAD
 

BELL-MAN  RLDN, RLDF, RLDA ,RLDM äg. Ingrid Ekdahl
MARCELO RLDN, RLDF, RLDA äg Inger Tengelin
MARIO RLDN, F, A ,M, SVENSK RALLYCHAMPION    äg. Anna Björk
OVER THE RAINBOW RLDN, RLDF, RLDA äg  Lotta Philipsen
SECRET DESIRE RLDN  äg. Ingrid Bergqvist
SECRET OF SPRING RLDN, RLDF, RLDA äg.Victoria Sundling
     

                                                                                  
______________________________________________________
 

RESULTAT  NOSEWORK
 

     
     
     

                      

______________________________________________________
 

RESULTAT  ÖVRIGA
 

MALVA  certifierad i att söka rökkällor  äg. Ingeborg Jenseus
QUEEN OF MEADOWS  certifierad i att söka rökkällor  äg. Kristina & Yvonne Öjerskog
     
     
     

______________________________________________________